Li Kuang-Jao

Li Kuang-Jao
Li Kuang-Jao

Jakmile Li Kuang-jao (1923–2015) promluvil, naslouchali mu prezidenti, předsedové vlád, diplomati a ředitelé firem. Moudrost Li Kuang-jaa, zakladatele moderního Singapuru a také jeho premiéra v letech 1959–1990, je podepřena více než padesát let trvajícím působením na globální scéně.

Muž, jenž stojí prakticky sám za přerodem Singapuru v ekonomicky úspěšnou zemi západního střihu, nabídl jedinečnou perspektivu geopolitiky východu i západu. V této knize najdete jeho klíčové myšlenky vybrané z rozhovorů, proslovů a rozsáhlého publikovaného díla sestavené do přehledného formátu otázek a odpovědí. Li Kuang-jao zde mimo jiné poskytuje strategická doporučení, jak jednat s Čínou, a zamýšlí se nad budoucností Indie, islámského terorismu, ekonomického růstu, geopolitiky, globalizace a demokracie. Své názory na multikulturalismus, sociální stát, vzdělání a volný trh rozhodně nijak nepřikrášluje.

Tato rozsahem nevelká kniha patří do seznamu četby každého světového vůdce.Graham Allison je profesorem státní správy na Harvard Kennedy School. Robert D. Blackwill působí jako seniorní partner Henryho A. Kissingera pro americkou zahraniční politiku v Radě pro mezinárodní vztahy. Ali Wyne je externí seniorní partner v Atlantické radě a externí partner v Institutu moderní války.

Bibliografické údaje

Název:
Li Kuang-Jao
Autor:
Kuang-Jao, Li
Nakladatel:
Tomáš Krsek
EAN:
9788090770522
ISBN:
978-80-907705-2-2
Originál:
Lee Kuan-Yew
Překlad:
Kotouš, Petr